Trabzon Tablet Tamiri Kırık Ekran ve Dokunmatik Değişimi Soket Tamiri Yedek Parça

 

 TABLET  ARIZALARI, NEDENLERİ VE YAPILMASI GEREKENLER

Tabletimin Dokunmatiği çalışmıyor. Neden?

Tablet dokunmatiğinin çalışmaması genelde fiziki bir darbeden kaynaklanır. Servisimize gelen tabletlerin dokunmatik arızalarının büyük bölümünde dokunmatik değiştirilerek sorun giderilir. Servisimizde dokunmatik montajı yapılmadan önce nokta testi yaparak dokunmatik tamamen test edilir. Böylelikle tabletiniz ilk aldığınız günkü gibi çalışmaya devam eder.

Tabletimin ekranının içerisinde mürekkep lekesi var. Neden?

Tabletinizin ekranında ki mürekkep lekesi fiziki bir darbe sonucu tabletinizin ekranının kırıldığı anlamına gelir. Bu durumda ekranın tamiri mümkün değildir ve kesinlikle ekranın değiştirilmesi gerekmektedir. Ekran değişimi tabletinizin modeline uygun ekranın takılmasıyla gerçekleştirilir.

Tablet dokunmatik ve ekran değişimi pratik gerektiren bir iş olduğundan bilinçsiz kişilerce yapılan müdehaleler tabletinizde farklı parçaların hasar görmesine, tamir masrafının artmasına ve maddi zarara uğramanıza neden olur.

Tabletimin bataryası çok geç doluyor. Neden?

Tabletinizin bataryasının geç dolmasının nedeni genelde kullanılan şarj aletidir. Tablet bilgisayarlar genellikle 5 volt 2 amper şarj aletiyle düzgün bir şekilde şarj olması gerekir. Servisimizde karşılaştığımız en büyük sorun müşterilerin tabletlerini uygun değerlerde şarj aletleri kullanmayıp cep telefonu şarj aleti kullanmalarıdır. Eğer şarj aletiniz uygun değerlerde ise ve yine bu sorunu yaşıyorsanız tabletinizin bataryasında veya anakartta bir arıza var demektir. 

Tabletimin bataryası çabuk bitiyor. Neden?

Tablet şarjda iken onu kullanmaya devam ederseniz bu kullanım pil ömrünüzü azaltır. Doğru olan tablet kapalı iken şarj edilmeli eğer şarj esnasında tabletiniz kendiliğinden açılıyorsa batarya tamamen dolmadan kullanılmamalıdır. Tüm bunlara dikkat ettiğiniz halde bu sorunu yaşıyorsanız ya batarya ömrünü tamamlamıştır ya da tabletin anakartında bulunan bir arıza bataryanızın çabuk tükenmesine neden olabilir.

Tabletim çok yavaşladı ve bazen donuyor. Neden?

Bu durum tamamen yazılım kaynaklı olabileceği gibi, donanımsal bir sorundan da kaynaklanabilir. Arızanın çözümü için önce tablet fabrika ayarlarına yüklenmeli eğer sorun hala devam ediyorsa tabletinize bilgisayar vasıtasıyla yeni yazılım yüklenmelidir.

Tabletinizde ki yazılım sorunları kimi zaman basit kimi zamansa çok karmaşık bir hal alabilir. Tavsiyem öncelikle tabletinizin içinde bulunan bilgilerinizi yedeklemeniz ve fabrika ayarlarına yüklemeniz yönünde olacaktır. Sorununuz çözülmediyse internetten araştırma yapıp bilgisayar vasıtasıyla yeni yazılım yükleme işlemi yapmayınız. Bu işlem sırasında oluşabilecek bir sorun tablet bilgisayarınızın bir daha kullanılamaz hale gelmesine neden olabilir. 

Tabletim hiç açılmıyor. Neden?

Servisimize tabletlerle ilgili en çok gelen arıza çeşidi budur. Bu arızanın bir çok nedeni olabilir sık karşılaştığımız sorunlar;

1. Tablet şarj girişi (soket) arızalı olabilir.

2. Tabletinizin bataryasında bir sorun olabilir.

3. Tabletin anakartı arızalı olabilir.

4. Tabletin iç ekranı bozulmuş olabilir.

Bu arızalarda sizin yapmanız gereken tabletinize uygun çalıştığından emin olduğunuz şarj aletini takarak en az 6 saat en çok 12 saat bekleyiniz. Eğer tabletiniz hala çalışmamakta ısrar ediyorsa tabletinizi servisimize getirmeniz gerekmektedir.

Bu yazımda sık karşılaştığımız tablet arızalarından bazılarını anlatmaya çalıştım. Eğer farklı bir sorununuz var ise Whatsapp Destek Hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

İlker ŞENTÜRK

Bilgisayar Teknisyeni


Buradaki arıza tespit methodlarının tümü evinizde uygulayabileceğiniz basit ve genelde masrafsız methodlardır. Kesin arıza tespiti için arıza tespit cihazıyla tabletinizi test etmemiz gerekir. Tablet bilgisayarların içerisinde yanlış müdahale sonucunda patlamaya elverişli parçalar bulunduğundan tabletinizi söküp internetten okuduğunuz yazılarla arızayı bulmaya çalışmanız sizi her anlamda mağdur edebilir. Servisimizde arıza tespiti için herhangibir ücret talep etmemekteyiz. Tabletinizi gönül rahatlığıyla getirip arızanızın nedenini öğrenebilir ve arızanın giderilmesi için talepte bulunabilirsiniz. Bu sayfadaki bilgiler mesleki bilgiler içerdiğinden kaynak göstermeden yayınlaması yasaktır.

Arama motoru ile gelen bağlantılar;

casper cta tablet açılmıyor, casper tablet ekran çalışmıyor, casper tablet format atılmıyor, casper tablet hoparlör çalışmıyor, codegen tablet açılmıyor, concord tablet açılmıyor, d-pad 3 tablet açılmıyor, e tab 5 tablet açılmıyor, eba tablet açılmıyor, exper h7s tablet açılmıyor, polypad c518 tablet açılmıyor, tablet apk açılmıyor, tablet açılmıyor, tablet açılmıyor android yazısında kalıyor, tablet açılmıyor asus, tablet açılmıyor beyaz ekran, tablet açılmıyor casper, tablet açılmıyor donuyor, tablet format e tab 4, tablet açılmıyor e tab 5, tablet açılmıyor ekran yanıp sönüyor, tablet açılmıyor exper, tablet açılmıyor format atma, tablet açılmıyor hi level, tablet açılmıyor hometech, tablet açılmıyor reeder, tablet açılmıyor samsung, tablet açılmıyor samsung yazısında kalıyor, tablet açılmıyor vestel, tablet açılmıyor şarj olmuyor, tablet açılmıyor şifremi unuttum, tablet de flash calismiyor, tablet dokunmatik çalışmıyor, tablet düştü açılmıyor, tablet ekranı çalışmıyor, tablet kamerası çalışmıyor, tablet usb girişi çalışmıyor, tablet çöktü açılmıyor, tabletin dokunmatiği çalışmıyor general mobile, çin malı tablet açılmıyor